Hírlevél

2010. november 29., hétfő

Tisztában vagy vele, mit isztok, mivel főzöl? - tanulmánysorozat a vízről. 5. rész

Tegnap 2010. 11. 28. án voltam egy biorezonancia vizsgálaton. Rendkívüli mértékben meglátszik az egészségemen az, hogy már több mint két éve tiszta lúgos vizet iszom, és evvel főzök. Ugyan beteg még nem voltam, mert időben tettem ellene. Éreztem a savat nap - mint nap a gyomromban, és más jelek is voltak. Gyorsan léptem, amit az eredmények HÁL ISTENNEK igazoltak.
Mindenkinek tiszta szívből ugyanezt kívánom.


Tudtad, hogy azt a csapvizet, amit a gyermekednek adsz, már legalább 8-an megitták előtte?



Hihetetlennek hangzik, de sajnos igaz. És miután megitták, a szervezetükből rengeteg méreganyaggal (köztük gyógyszermaradványokkal, hormonokkal) együtt, vizelet formájában, kiürül az élővizekbe. Az ivóvizet pedig honnan nyerjük? Hát persze, hogy az élővizekből.


A vizeink szennyeződései



A természetes vizek élő vizek (voltak valamikor..). A bennük élő baktériumok a vízbe kerülő szerves anyagokat lebontották (öntisztulás). A lebontáshoz szükséges oxigént a vízben élő növények biztosították.



- Sajnos, a természetes vizeinkből kiszivattyúzott vizeket felhasználás után szennyezetten juttatjuk vissza környezetünkbe...



- A lakossági szennyvizek egy része például - csatornázás hiányában - közvetlenül a talajba szivárog el, így felgyorsul a talajvizek elszennyeződése, a kutak vize számos helyen fertőzötté válik...



- A vízforrásainkba szivárgó szemét, autógumi, állati tetem, elektronikai hulladék, vegyszerek, olaj származékok és mindenféle háztartási hulladék a vízbázisokba mosódva tönkreteszik lakóhelyünk ivóvizét is...



- A szántóföldekről a csapadék a vízbázisokba mossa a rengeteg műtrágyát, amely az élővizekbe kerülve azok hínár- és algatömegeit táplálja. A növényi maradványok lebomlása pedig fogyasztja a vízben oldott oxigént, az oxigénhiányossá váló víz egyrészt elveszti élő tulajdonságait, másrészt például tömeges halpusztulást eredményes...



- A fölösleges mennyiségű műtrágya emellett az kutak vizét is nitrátokkal szennyezi. A nitrátos víz különösen a csecsemőkre jelent halálos veszélyt, mivel a szervezet oxigénellátását akadályozza. Borsod, Nógrád, Baranya és Pest megye veszélyeztetett településein a csecsemők számára kizárólag palackozott vagy zacskós vizek fogyasztása engedélyezett...



- A nagy hatású mosószerek foszfát tartalma ugyanolyan hatású, mint az élővizekbe kerülő műtrágya...



- A haszon növények kártevői ellen növényvédő szerekkel védekezünk és például rovarirtó mérgek permetezésével lehet csökkenteni a nyaralást megkeserítő szúnyogok tömegét. Csakhogy a mérgek nemcsak a rovarokat "érik el", hanem bemosódnak a vizeinkbe, koncentrálódnak a halakban, majd a vízimadarakban, és a táplálékláncon át végül az emberben...



- A hőerőművekből meleg víz kerülhet a természetes vizekbe. Ha csak 1 -2 oC-al is megnő a víz hőmérséklete, az máris csökkenti a vízben oldott oxigén mennyiségét, amely szintén az élő tulajdonságai ellen dolgozik...



- egyik legveszélyesebb vízszennyezést a kőolaj- és származékai okozzák. A vízbe kerülő olaj elzárja a vizet az oxigéntől és a fénytől, amely szintén a vizek pusztulását okozza...



Egyre kevesebb a vizünk és egyre többen vagyunk! Fontos, hogy a felhasználható vízkészlettel ésszerűen gazdálkodjon az emberiség, az ország, a család, hiszen a tiszta ivóvíz előállítása egyre nehezebb és egyre költségesebb.



Háztartási szeméttel ne szennyezzük még inkább a vizeinket, elhasznált olajat, vegyszert ne öntsünk a lefolyóba. Használjunk környezetbarát mosó- és mosogatószereket. Ezek gyorsan lebomlanak, maradványaik között nincs a vízi élővilágot károsító származék.



A hulladékok közül tároljuk külön például az akkumulátorokat, a zsebtelepeket (szárazelemeket), mivel elkorhadásuk után mérgező anyagok válnak szabaddá belőlük, amelyek a szeméttelepekről a talajvízbe bemosódhatnak.



A növényvédő szerek, műtrágyák, rovarirtó szerek, vegyszerek kerülésével, de minimum használati utasításainak pontos betartásával is hozzájárulhatunk, hogy kevesebb káros hatású, mérgező anyag kerüljön a természetbe.



A mi felelősségünk, hogy unokáink számára is legyen a Földön megfelelő tisztaságú VÍZ, talaj és levegő.



Mit tudsz tenni addig is, amíg nem gondolkodik mindenki úgy, mint Te és nem teszik magukévá a fenti alapelveket, valamint nem javul drasztikusan a szennyvízkezelés és az ivóvíztisztítás?

Különleges ajánlat!


Szeretnél egy kihagyhatatlan lehetőséget arra, hogy változtass a gyermeke(i)d, családod életén?



Megoldás a víztisztítás: BIYOVIS AQUA-C vízkezelő berendezés amely 5. lépcsőben nem csak tisztítja a vizet, hanem fogyasztásra lúgos vizet állít elő. Növények locsolására, mosakodásra szintén tiszta, viszont savas vizet állít elő.
www.biyovis.hu/fobejarat


Lejegyezte: Földiné Csúcs Mária BIYOVIS független tanácsadó.

Elérhetőségeim:
web: www.biyovis.hu/fobejarat
E-mail: bionet58@gmail.com
Facebook: http://www.facebook.com/pages/BIONET/109198979104490?created
Skype: foldi.tiborne1
Twitter: http://twitter.com/#!/bionet58
MSN: foldi.tiborne
YouTube: http://www.youtube.com/user/bionet58?feature=mhum

Ha a linkek nem működnek, másold a keresőbe.
Forrás: Tiszta forrás

2010. november 22., hétfő

Tisztában vagy vele, mit isztok, mivel főzöl? - tanulmánysorozat a vízről 4. rész

Mi a családunkkal abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már évek óta lúgos vizet tudunk inni. Az első hónapok után érezhető volt a változás. Én igen savas szervezettel rendelkeztem. Ez úgy jelentkezett, hogy már szinte bármit ettem erősen marta a gyomrom, a nyelőcsövem, és hányingerem volt. EZ A MÚLT.

Milyen vizet iszunk, és milyen vizet adhatok a babámnak?



Ez a kérdés gyakran foglalkoztatja az anyukákat, így gondolom Téged is, persze nem alaptalanul.



Az anyatejes kisbabák, ha nincs nagy meleg a lakásban, vagy kánikula odakint, plusz folyadékpótlást szinte nem igényelnek. A 6. élethónapban bevezethetjük a főzelékeket, és ekkor már megszomjazhat a csecsemő. Ilyenkor mindenféle édes (cukros) lötty helyett a legokosabb, ha vizet itatunk velük.



Na de milyen vizet? Csapvizet vagy ásványvizet vagy valami egészen mást?



"A csecsemőknek jó minőségű, azaz elsősorban alacsony ásványi anyag tartalmú és minden szennyeződéstől mentes folyadékra van szükségük"-amint mondta annak idején a Heim Pál Gyermekkórház Tudományos Igazgatója.

Úgy gondolom, ebben az egy mondatban minden lényeges információ benne van...


Nézzük akkor kicsit bővebben kifejtve:



A Magyarországon használt ásványvizeket sokféle üzemben palackozzák, valamint a palackok akár 1-2 napig is felbontott állapotban lehetnek a felhasználásig. Az a biztosan csíramentes, csecsemőnek adható víz, amelyet fogyasztás előtt felforralunk, és utána zárt üvegbe öntünk. Még ezt is érdemes kb. fél nap múlva kiönteni, főleg ha pici babáról van szó.



A gyerekeknek a szülők általában ásványvizet adnak csapvíz helyett, mert félnek a csapvíz szennyezettségétől. És bizony nem alaptalanul. Mert hazánkban a csapvíz minősége bizony sok esetben kívánnivalót hagy maga után.



Azonban annak idején Amerikában is már elkövették ezt a hibát. Kitalálták, hogy a csecsemőket is ásványvízzel kell itatni. Viszont ezeknél a csecsemőknél 1-1,5 éves korban kimutatták a vesekövet...



Legalább az Ő példájukból okulva ne kövessük el ezt a hibát, ha jót akarunk a gyermekeinknek...



A magyarországi települések jelentős részének az ivóvize rendkívül rossz minőségű. Az EU szabványok figyelembevételével kiadott, 201/2001 sz. kormányrendeletben foglaltak betartása, valamint az arzénmentesítési kötelezettség miatt szükséges lenne korszerű víztisztító berendezések beszerzése. Azonban az ilyen berendezések sajnos nagyon sokba kerülnek.


Mi mindent tartalmazhat az ivóvíz (csapvíz)?



Esetenként vírusokat, baktériumokat, nitrátokat, a mindenki által jól ismert klórt, nehézfémeket, vegyszereket, növényvédő szereket, vízkövet?. hogy csak a legfontosabbakat említsem. Mindemellett, ami meglepő, hogy különféle gyógyszermaradványok és női hormonok is előfordulnak az ivóvízben, de ezekről már biztos hallottál.



Melyek a leggyakrabban előforduló gyógyszerek vizeinkben?



Azok, melyeket a lakosság a legnagyobb mennyiségben fogyaszt:szívgyógyszerek, altatók, fájdalomcsillapítók, stb.?



És a fentebb már említett női hormonok...



Magyarországon nagyságrendileg két millió nő fogyaszt fogamzásgátló tablettát. Ezek maradványai a vizelettel úgyszintén visszakerülnek az élővizekbe, majd megkapjuk újbóli fogyasztásra a csapvízen keresztül korra, nemre való tekintet nélkül...



Nem véletlen az egyre több nemi identitási problémákkal küzdő ember, az egyre több terméketlen férfi, meddő nő? Egyszerűen felborul az emberek hormonháztartása.



Nem beszélve a csecsemők még kifejletlen szervezetéről, még alul működő immunrendszeréről... Náluk vajon milyen károsodásokat okozhatnak a fent említett hormonok?





A hormonokat, gyógyszermaradványokat a vízből még a biológiai lebontású szennyvíztisztítás sem képes eltávolítani. Ez teljesen érthető, hiszen ezek nagy része mind mesterséges, vegyi anyag, amit igazán semmi sem képes lebontani?



Ezek után úgy gondolom, most Te is elgondolkoztál azon, valamit sürgősen tenned kéne azért, hogy gyermekedet, családodat ne érjék tovább ezek az igen csak káros anyagok, mert mindig a megelőzés a legfontosabb...

Megoldás a víztisztítás: BIYOVIS AQUA-C vízkezelő berendezés amely 5. lépcsőben nem csak tisztítja a vizet, hanem fogyasztásra lúgos vizet állít elő. Növények locsolására, mosakodásra szintén tiszta, viszont savas vizet állít elő.
www.biyovis.hu/fobejarat


Lejegyezte: Földiné Csúcs Mária BIYOVIS független tanácsadó.

Elérhetőségeim:
web: www.biyovis.hu/fobejarat
E-mail: bionet58@gmail.com
Facebook: http://www.facebook.com/pages/BIONET/109198979104490?created
Skype: foldi.tiborne1
Twitter: http://twitter.com/#!/bionet58
MSN: foldi.tiborne
YouTube: http://www.youtube.com/user/bionet58?feature=mhum

Ha a linkek nem működnek, másold a keresőbe.
Forrás: Tiszta forrás

2010. november 10., szerda

Itt van az Ősz itt van újra!!!

Megjött újra az ősz, a megfázások, járványok időszaka.

Ez a vegyes taknyos időjárás igen kedvez a baktériumok terjedésének. Betegség, betegállomány helyett előzzük meg ezek kialakulását. Az őszi időszakban, a szervezetnek a nagyobb megerősítés miatt, jobban szüksége van úgy a házi praktikákra, mint táplálék kiegészítőkre.



Hogy miért van szükség táplálékkiegészítőkre?

A válasz egyszerű, bár nagyon meglepő lehet!
Mert a II. Világháborúban sok robbanóanyagot halmoztak fel.

Mivel kitört a Béke, a sok robbanóanyaggal nem tudtak mit kezdeni...
...elkezdtek belőle műtrágyát gyártani.

Igen, műtrágyát!
Ezzel aztán szép lassan kezdetét vette a termőtalajok kizsigerelése! Ez meg ahhoz vezetett, hogy kezdtek az ún. esszenciális ásványi anyagok eltűnni a földből.

Bár akkor ezt, még másképp gondolták!

A folyamat logikus.
A műtrágyák alkalmazásával, kiszorult a természetes trágyázás, és a vetésforgó. A talaj tápértékét adó ásványi anyagok, a humusz, benne a mikróbacikkal, illetve a mikrótápanyagokkal, (ezek az ún. esszenciális ásványi anyagok), együtt szép csendesen pusztulásnak indultak.

A növényeknek már NEM álltak rendelkezésükre a mikrótápanyagok. Ez aztán a táplálkozási lánc többi "szereplőiben" is megmutatkozott.

Előbb az állatokat kellett "mesterségesen" etetni. Ellátni őket fontos anyagokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal, enzimekkel.

Majd a táplálkozási lánc végén élő embereket is.

Ugye milyen félelmetesen logikus?



Mellékelek egy kis összehasonlítást, ami szerintem szépen bizonyítja a fenti állításokat! S ez hazai mérések eredményei!!!

A GÖDÖLLŐI AGRÁREGYETEM VIZSGÁLATI EREDMÉNYEI
1966-1990

MIKROELEM TARTALOM:

.......................CSÖKKENÉS:------MARAD:

Búza: .......................50%,............50%
Árpa: ........................62,3%..........37,7%
Kukorica:...................81,4%..........18,6%
Répafélék:.................25%,............75%
Burgonya:.................14,3%...........86,7%

VITAMINTARTALOM:
......................CSÖKKENÉS:------MARAD:


Azt hiszem ehhez nem kell külön magyarázat

Borsó:.......................53,3%.........46,7%
Tej:...........................95%..............5%
Káposzta:.................95%..............5%
Sárgarépa:................40%.............60%



Él egy orvos Amerikában, (humán és állatorvos is egyúttal),
Dr. Joel D. Wallach,

Nobel díjra is jelöltek, (aztán rögvest meg is gondolták magukat), aki kiderítette, hogy minden, de MINDEN testi betegség
ÁSVÁNYI-anyag HIÁNY(!)

miatt keletkezik!


Nem hiszed?
Mellékelem az egyik előadásának a linkjét amin megnézhető
Íme:
Az ásványi anyag hiányáról szóló cikk amely letölthető
Dr. Joel D. Wallach cikke az ásványi-anyag hiányról.
http://www.shp.hu/hpc/userfiles/ongyogyitolap/dr._joel_d._wallach.pdf


Azt hiszem ehhez nem kell külön magyarázat



Tudom, most azt mondod, hogy eddig is voltak betegségek, és akkor azt, azokat mi okozta? Az ásványi anyag hiány nem, mert akkoriban még nem volt, voltak "kizsigerelve" a termőtalajok.

Az igaz, viszont nagyon sok mindennel, pl. a tisztasággal is hadilábon álltunk. Pl. Indiában vannak olyan állapotok manapság, ami nálunk, már vagy 100(!!!) éve nincs. Pl. a szennyvíz, és az emberi ürülék az utcára öntése...

Nagyon sok mindent megoldottunk, viszont termeltünk helyette más problémákat!



Szóval, akkor miket is nevezünk táplálék-kiegészítőknek?

Végig böngésztem az internetet, és én nem találtam erre meghatározást. (Lehet rosszul kerestem.)


Az én felfogásom szerint a táplálék-kiegészítőknek az olyan tápértékkel bíró anyagokat nevezhetjük, amelyek a napi táplálkozásaink során már nem kerülnek be a szervezetünkbe, és ezért azokat külön kell bevinnünk.


Mik lehetnek ezek az anyagok?

Szinte bármi.
Az ásványi anyagoktól kezdve, a vitaminokon át egészen a fehérjékig, (hormonokig, enzimekig) bezárólag szinte minden, ami esetleg megemésztődhet, ami szükséges lehet a sejtjeink számára.

Miért van ezekre szükség?

Egyrészt,
a fenn említett okok miatt!!! Tehát a termőföldek már alaposan 60-80%-ban, kimerültek. Vagyis, már megszakadt a természetes TÁPANYAG körforgása.

Ezzel kapcsolatban, Te tudtad azt, hogy a Föld termőföldjei Ázsiában kb. 60%.-ban, Európában 70-80%-ban, Amerikában szintén, Afrikában is min. 50%-ban már "kizsákmányoltak"





A kizsákmányolt Föld! Mit eszünk "holnap"?


Másrészt: a túlságosan kifinomult feldolgozás. Ilyenkor a „veszélyesnek”, vagy a feldolgozás során nehezen kezelhető anyagot, anyagokat egyszerűen leválasztják a technológiai folyamatok során. Magyarul: a feleslegesnek gondolt részeket eltávolítják.

(Amiben pedig a táplálkozási szempontból fontos anyagok lehetnek, ásványi anyagok, vitaminok, stb.)




Pl.: a barna cukor. A technológiai sorban előrébb van, mint a fehér. A barnából gyártanak fehéret. Ezzel a "húzással" egy csomó hasznos ásványi anyagot kivesznek, elvonnak a cukorból.
(Ráadásul a barnát ma már drágábban árusítják, holott ez gyakorlatilag jóval olcsóbb a készterméknél.
Még nincs túldolgozva, túl-"raffinálva").
Raffinálás = túlfinomítás (szakszó)


DE! Mind a barna cukor, mind a kifehérített változata ALKALMATLAN az emberi étkezésre! Olyan "nyavalyákat" lehet ezektől kapni, a rendszeres, éveken át való fogyasztásától, hogy azt még csak feltételezni sem meri az ember fia-lánya!
Pl.: a cukorbetegségtől, az impotencián át egészen a depresszióig!



Van egy másik közismert példám is, a finomított, csomósodás gátlót is tartalmazó só! Régen csak a kősó volt ismeretes a Kárpát medencében. Amit aztán, termékbővítés, finomítás céljából kezdtek átpárolni.

Az átpárlás, a finomítás során, szinte az összes ásványi anyag, ami a sóban található, - vagy 50-60 féle ún. esszenciális ásványi anyag -, eltávolításra került.

Viszont beletettek egy olyan anyagot, ami nem engedi a sót összecsomósodni, vagyis egy olyan vegyületet, amit eddig soha nem került be a szervezetünkbe.

Vajh, mi mindent tud okozni ez majd nektek?
Nekem nem, mert én "vadászok" az idehaza kapható jódozott kősóra!

Persze, hál Istennek már kapható idehaza is az ún. Himalája só.
Több ezer forintért!

Míg az erdélyi kősó majd ugyanannyi esszenciális ásványi anyagot tartalmaz, mint a Himalájai testvére.
Csak annak a töredékéért!!! Mármint árban! Talán még 100,-Ft.-ba sem kerül! Ezt 2010. május elején írom!

Arról nem is beszélve, hogy ez a kősó semmiféle kapcsolatba nem hozható a magas vérnyomással!

Ismétlem!!! SEMMI összefüggés nincs a kősó fogyasztása és a magas vérnyomás közt.


Visszatérve a finomításokhoz, ez a példa-sor sajnos tetszés szerint tovább bővíthető, akár az étolajról, akár a tejről, vagy bármely "finomított élelmiszerről is van szó!



Harmadrészt: az élelmiszereinkhez olyan anyagokat, adalékokat adnak, ami(k) becsapj(a)ák az érzékszerveinket! Így a táplálékokat finomabbnak, ízletesebbnek, kívánatosabbnak találjuk, mint amilyen. Ez az ÜZLET érdeke! Az egészség ilyenkor már másodlagos!!!!

Megjegyzés ide: az adalékanyagok olyan mesterséges kémiai vegyületek, amiknek sokszor szinte semmi köze sincs a táplálkozáshoz. Ezek többnyire „műanyagok”!



Szóval, a fenti okok miatt ajánlatos ún.
TÁPLÁLÉK-KIEGÉSZÍTŐKET
fogyasztani!

Aztán van még egy nagyon "furcsa", indokom is! Ami hihetetlennek fog tűnni a számodra, pedig nagyon is igaz, és valóságos.

Tehát a
a SZABADSÁGUNKÉRT!

Ugyanis az egyik "világhatalmú" ember a következőket mondta, mintegy "vezénylő-szóként", nem is olyan régen!




"Irányítsd az olajat, és országokat irányítasz.
Irányítsd az ételt, és irányítod az embereket."

Henry KISSINGER, 1970


Természetes segítség!

Habár ebből a kitűnő étekből sem tudunk annyit bevinni a szervezetünkbe, hogy ne lenne szüksége külső segítségre. Azaz táplálékkiegészítőkre.


A vöröshagyma értékes vegyületeivel sokféle betegség ellenszereként szolgálhat. A-, B- és C-vitamint, ként, jódot, vasat, foszfort, kalciumot, és szilíciumot tartalmaz. Csökkenti a reumás panaszokat. Jó hír allergiában szenvedőknek, hogy a benne lévő antihisztamin gátolja a gyulladásos tünetek megjelenését, gyomorfekély,és hurutok esetén is. Ezt a kvercetin nevű színanyagot a héja tartalmazza. Főzzünk magunknak nyugodtan hagymahéjból teát, ami kifejezetten iható ízű.

A hagyma erős illatát a benne lévő kénvegyületek adják, amelyek kedvezőtlen körülményeket teremtenek a gyomorfekély kiváltójának, a Helicobakter Pylorinak, sőt védenek az emésztőrendszeri, és a vastagbéldaganatok kialakulásától. Csökkentik a vércukor szintet, és vértisztító hatásuk vannak. Magas rosttartalma miatt a hagyma orvosolja a székrekedést, fokozza az emésztőnedvek termelését, megszünteti a puffadást. Csökkenti a koleszterinszintet, az érszűkület veszélyét, és a beépülő zsírok mennyiségét. Serkenti a veseműködést, vízhajtó és féreghajtó hatású. Baktériumölő hatóanyagai miatt régóta kedvelt nátha, influenza, légcsőhurut és köhögés ellen, a fül, az orr- és az arcmelléküreg gyulladásainál. Illóolaja segít a nyák feloldásában, és segít megszüntetni az orrdugulást. Ez a tulajdonsága a most kezdődő hideg időszakban kincset ér.

Héjastól vágjunk össze 1 kg hagymát, 1 fej fokhagymát, és 6 evőkanál mézzel keverjük össze. Öntsük fel 1,5 liter vízzel, és lassan forraljuk egy órán át. Nátha és megfázás esetén, óránként igyunk belőle egy kortyot. Egészségmegőrzésre napi egy fej vöröshagyma, valamint 1-2 cikk fokhagyma elfogyasztása javasolt.

Hajhullásra is gyorsan ható szer. Leszűrt hagyma lével több napon keresztül dörzsöljük be a fejbőrt. Az almaecettel és mézzel elkevert hagymaié tisztítja a pattanásos bőrt is. Szoptatós anyukák, máj- és epebántalmaktól szenvedők hagymát csak módjával fogyasszanak!

BIYOVIS Táplálékkiegészítők:

- Feketeáfonya tabletta: Természetes antioxidáns. Legyen olyan szeme, mint a sasnak. Sok rostot tartalmaz. Pótolja a nyomelemeket, vitaminokat. Kapilláris erek karbantartása. A szervezetben kialakuló gyulladásos folyamatok enyhítése.
- Optivit tabletta: A Nők szolgálatára

- Bionet Vitamin tabletta: A vízben oldódó vitaminok tárháza.

- Corall+ CalciMax tabletta: Természetes korall kalcium – forrás.


Földiné Csúcs Mária BIYOVIS független tanácsadó


Web: www.biyovis.hu/fobejarat
Skype: foldi.tiborne1
Telefon: +36-70-521-6304
Email: bionet58@gmail.com
MSN: mazsola81@citromail.hu
Facebook:
http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?ref=profile&id=100000513883794
Twitter: http://twitter.com/#!/bionet58
YouTube: http://www.youtube.com/user/bionet58?feature=mhum

Oldalak